Przegląd Numizmatyczny

Przegląd Numizmatyczny ukazuje się od 1993 roku i jest jedynym ogólnodostępnym pismem naukowo-kolekcjonerskim, podejmującym szeroko problemy dawnej, jak i współczesnej numizmatyki. Wydawane jest jako kwartalnik i rozprowadzanie w całej Polsce przez sklepy numizmatyczne, filatelistyczno–numizmatyczne. Kwartalnik jest też w stałej ofercie sieci EMPIK oraz w salonikach prasowych prowadzonych przez firmę Kolporter. Pismo posiada też znaczą grupę stałych prenumeratorów z Polski, Europy i USA.

Pismo jest wydawane w formacie A4 z barwną, specjalnie projektowaną dla każdego numeru okładką i drukowany w całości, na papierze kredowym, z dodatkowymi stronami barwnymi. Do tej pory (koniec 2013 roku) ukazały się 83 numery. W każdym numerze znajduje się aktualizowany co kwartał katalog – cennik monet polskich od 1916 roku do chwili obecnej. Dodatkowo w niemal każdym wydaniu znajduje się opracowany katalog tematyczny z cenami monet.

wróć

prenumerata

Koszt jednego numeru: 14 zł (wraz z wysyłką), opłata z góry za min. 4 numery

Przedpłata na konto: z dopiskiem: prenumerata

Invest Bank: 45 1680 1277 0000 3000 0967 2033

Koszt prenumeraty zagranicznej wraz z wysyłka wynosi 5 €

(egzemplarze opłacone według stawki krajowej nie będą wysyłane za granicę)

wróć

reklama

Przegląd numizmatyczny oferuje stałe i okazjonalne ogłoszenia w Przeglądzie numizmatycznym oraz na stronie internetowej. Istnieje możliwość zamieszczanie ogłoszeń czarno-białych i kolorowych o wielkościach:

1 strona, 1/2, 1/4, 1/3, i 1/6 strony.

Ponadto oferujemy w pakiecie lub pojedynczo możliwość ogłaszania się na stronie internetowej Przeglądu Numizmatycznego.

Ceny do negocjacji w oparciu o aktualny cennik.

Przygotowanie projektów ogłoszeń, opracowanie nadesłanych materiałów reklamowych oraz inne prace redakcyjne są wykonywane gratis.

Istnieje też możliwość umieszczania odpłatnie na stronach PN tekstów sponsorowanych, list składowych lub ofertowych.

wróć

współpraca

Przegląd Numizmatyczny współpracuje z osobami interesującymi się numizmatyką. Wszystkie osoby zainteresowane publikowaniem na łamach PN prosimy o nadsyłanie gotowych materiałów w formie elektronicznej z zapisanymi w oddzielnych plikach (TIFF lub JPG) ilustracjami. Redakcja nie prowadzi dyskusji ani nie odpowiada na propozycje tematów. Interesują nas wyłącznie gotowe materiały, jednocześnie możemy zagwarantować, że każdy poprawnie przygotowany temat trafi na nasze łamy. Za przedstawiane poglądy i opinie wszelką odpowiedzialność ponosi ich autor, redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów. Zastrzegamy sobie prawo odrzucenia materiałów już gdzie indziej opublikowanych. Redakcja nie wypłaca wynagrodzenia za nadesłane materiały.

wróć